• Informacje o dostępności

        • Deklaracja dostępności szkolnej strony internetowej

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach.

          Data publikacji i aktualizacji

          Data publikacji strony internetowej: 2004-09-01

          Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-11-27

          Data ostatniej akutalizacji cyfrowej dostępności: 2021-03-30

          Status pod względem zgodności z ustawą

          Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych. Na stronie internetowej nie można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

          Ułatwienia zwiększające status dostępności

          Strona internetowa posiada ułatwienia w postaci apletu z Menu dostępności - wywoływanego za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl+U pozwalającego na: dobranie dogodnego kontrastu, podświetlenia linków, zmiany rozmiaru tekstu, jego odstępów, zmiany czcionki dla osób z dysleksją, dopasowania wielkości kursora.

          Aplikacje mobilne:

          Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

          Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

          Oświadczenie sporządzono dnia 2021-03-30. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

          Informacje zwrotne i dane kontaktowe

          W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest sekretarz szkoły p. Joanna Piątyszek, adres poczty elektronicznej elektronicznej: sekretariatsp2pawlowice@gmail.com Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 32 47 21 952. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

          Informacje na temat procedury

          Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

          Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

          W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

           

        • Deklaracja dostępności architektonicznej

        • INFORMACJA O DOSTĘPNOŚCI ARCHITEKTONICZNEJ BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JÓZEFA PUKOWCA W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W PAWŁOWICACH

          Adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowicach ul. Pukowca 4, 43-251 Pawłowice.

          Dojazd do budynku.

          Budynek, w zależności od wybranej drogi znajduje się w odległościach od 1300 do 1600 metrów od Dworca Autobusowego (centrum przesiadkowego) przy ulicy Zjednoczenia. Jednocześnie w odległości ok. 100 metrów od wejścia do budynku SP2 znajduje się przystanek autobusowy przy ulicy Pukowca.

          Dostępność wejścia do budynku.

          Budynek SP2 składa się z czterech segmentów (2 dwukondygnacyjne, 1 trójkondygnacyjny, 1 czterokondygnacyjny - łącznie z kondygnacją podziemną), wraz z dwoma łącznikami (1 kondygnacja) oraz dziedzińcem wewnętrznym (patio), z wyłączeniem części parteru w dwóch segmentach. Każdy segment posiada wyjścia ewakuacyjne na poziomie parteru. Główne wejście do budynku wraz z portiernią, znajduje się od strony ulicy Pukowca. Wejście główne jest dostępne za pomocą schodów i podjazdu dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie dysponuje windą, podnośnikiem ani schodołazami. Sekretariat wraz z gabinetem Dyrektora znajduje się w kondygnacji parterowej w najbliższym sąsiedztwie głównego wejścia.

          Dostępność parkingu.

          Parking znajduje się przy ulicy Pukowca, w odległości około 15 metrów od głównego wejścia, równolegle do budynku SP2, poza terenem należącym do ZSP Pawłowice. Parking posiada jedno miejsce oznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową w odległości około 20 metrów od wejścia do budynku SP2. Na terenie ZSP Pawłowice, wzdłuż północnej i części wschodniej elewacji budynku SP2 znajduje się także parking wewnętrzny, bez wyznaczonego miejsca dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Chodnik prowadzący z głównego wejścia budynku SP2 posiada obniżone krawężniki w miejscu łączenia z parkingiem wewnętrznym.

          Dostępność toalety.

          Budynek SP2 nie posiada toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

          Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku.

          Budynek nie posiada bariery architektonicznej uniemożliwiającej osobie z niepełnosprawnością ruchową wejście do budynku. W sytuacji potrzeby pomocy przy otwarciu drzwi, a także innych czynności wynikających z rodzaju niepełnosprawności, wsparcia podejmuje się pracownik portierni SP2.

          Utrudnienia.

          Budynek SP2 nie posiada oznaczeń w języku Braille’a, powiększonym druku czy kontrastowych dla osób niedowidzących. Nie posiada też systemu dźwiękowego naprowadzania osób niewidomych.

          Obsługa osób z niepełnosprawnością.

          Osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz niedowidzące i niewidome są obsługiwane na kondygnacji parterowej. Osoby niedosłyszące lub mające inne utrudnienia w komunikacji, mają możliwość uzyskania wsparcia i przeprowadzenia rozmowy za pośrednictwem komunikatora tekstowego w szkolnym komputerze przenośnym.

          W budynku znajduje się rozkład pomieszczeń. Osoba niepełnosprawna może wejść na teren placówki z psem asystującym.

          Obsługa osób słabosłyszących/niesłyszących

          Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym na wniosek interesanta, z co najmniej trzydniowym (dni robocze) wyprzedzeniem oraz z wyłączeniem sytuacji nagłych.

          Można wybrać jedną z form kontaktu: telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie pod nr telefonu: (32) 4721 952 lub poprzez przesłanie wniosku na adres e–mail: sekretariatsp2pawlowice@gmail.com Wniosek powinien zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, kontakt zwrotny (np. adres e-mail, nr telefonu), propozycję terminu i zakres tematyczny rozmowy.

          O miejscu i terminie spotkania z tłumaczem osoba zainteresowana zostanie powiadomiona na adres e-mail lub numer telefonu podany we wniosku przez osobę zgłaszającą potrzebę skorzystania z usług tłumacza języka migowego.